Konsulting IT

Logo Pulsu Biznesu

W najnowszym dodatku „Teleinformatyka” do Pulsu Biznesu ukazał się artykuł, w którym Prezes Zarządu ARCUS S.A. Michał Czeredys wypowiada się o zaletach efektywnego konsultingu druku i elektronicznego obiegu dokumentów (EOD), dzięki czemu firmy mogą w 100% poświęcić się temu, w czym są najlepsze, a sprawy związane z technologią oddać w ręce ekspertów. Zdaniem Prezesa doradztwo w zakresie rozwiązań technologicznych czy konsulting IT opiera się na badaniach wyliczeniach i testach, a nie książkowych abstrakcjach.

Aby dokonać optymalizacji pracy w firmie niezbędne jest przeprowadzenie audytu. Dzięki niemu możliwe jest odpowiedź na pytania: czy warto wymienić maszyny różnych marek na te pochodzące od jednego producenta lub czy wiele drukarek można zastąpić tylko kilkoma urządzeniami wielofunkcyjnymi o dużej mocy? Rozwiązaniem dla wielu firm może się okazać dzierżawa drukarek i outsourcing IT. Tutaj nieskomplikowana kalkulacja szybko pokaże czy klient powinien polegać wyłącznie na sobie, czy może powinien powierzyć wszystkie aktywności związane z drukiem zewnętrznemu dostawcy. Prezes Michał Czeredys sprecyzował, że dotyczy to dostarczania sprzętu i materiałów eksploatacyjnych, błyskawicznej reakcji w sytuacji kryzysowej, naprawy i konserwacji urządzeń czy zarządzania uprawnieniami użytkowników, bezpieczeństwem i dokumentacją cyfrową.

Konsultant to nie tylko producent, dystrybutor czy integrator. Audyt IT znajduje się również w ofercie innych firm, które świadczą takie usługi jak: analiza procesów w przedsiębiorstwie, preselekcja najlepszych rozwiązań, zdefiniowanie potrzeb funkcjonalnych, wsparcie rozmów z dostawcami i przygotowanie umowy. Warto też pomyśleć o  współpracy z centrum testowania oprogramowania. Jeden z takich ośrodków powstał dzięki spółce Onwelo - Test Factory Center (TFC). Sprawdza on systemy IT przed wdrożeniem we własnym obiekcie lub u klienta. Firma ponosi też odpowiedzialność za cały proces, dzięki czemu eliminowane jest zjawisko rozmytej odpowiedzialności.

Pełen artykuł można przeczytać w Pulsie Biznesu.